Polecamy

World of Warcraft - Klasa Rycerza Śmierci - Vilebrood Vanquisher od...

Rola blockchain w reklamie cyfrowej w 2019

Nowe technologie

Jak dbać o baterię w iPhone?

Bateria jest tą częścią w iPhonie, które ma ściśle określoną żywotność. W tym samym w wyniku eksploatacji, a także wielokrotnego ładowania bateria szybko może się zużywać. Jednakże proces utraty wydajności przez baterie można skutecznie spowolnić dzięki dbałości o jej kondycję. Natomiast w przypadku kiedy nie ma już możliwości wpływanie na efektywność baterii wówczas należy zdecydować się na jej wymianę. Co więcej profesjonalną wymianę baterii w Iphone 8 przeprowadzić może autoryzowany serwis Apple. Zazwyczaj jednak baterie w iPhonach charakteryzują się bardzo dużą wydajnością pracy, jednak naturalną rzeczą jest, że kolejne cykle ładowania systematycznie zużywają w baterie. Tym samym Jeżeli bateria zaczyna bardzo szybko się rozładowywać i jest to znak, że akumulator się zużywa.

Zazwyczaj proces zużywania się akumulatora rozpoczyna się nawet po 300 pełnych cyklach ładowania. Jednak zależy on od tego w jaki sposób użytkowany jest iPhone. W niektórych modelach iPhonów można sprawdzić stan baterii. Jestem określany na podstawie testów generowanych przez system telefonu. Wówczas Wystarczy wejść w ustawienia telefonu, a następnie opcję bateria. Dzięki temu można uzyskać informacje na temat maksymalnej pojemności baterii a także informacje o szczytowym poborze mocy. Dodatkowo Użytkownik może również dowiedzieć się jaki jest parametr określający pojemność baterii w stosunku do baterii nowej. Co więcej iPhony zazwyczaj charakteryzują się wydajnością baterii sięgające aż 80% po 500 cyklach ładowania.

Kondycja baterii w iPhone - czy można to sprawdzić?

Informacje na temat stanu baterii, jej wydajności można sprawdzić w ustawieniach. Poza aktualną pojemnością baterii, a także jej gotowość ona szczytowy pobór mocy Użytkownik może także uzyskać informacje na temat aktualnej wydajności. Dodatkowo istnieje także wyznacznik kondycji baterii, który wskazywać może, że pogorszył się jej stan. W takich sytuacjach użytkownik dostaje również informację, że baterię należy wymienić.

Ładowanie iPhone'a

Jak poprawnie ładować iPhone?

Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można nie tylko poprawić jakość pracy baterii, znaczy również wydłużyć jej wydajność. Zatem jak w kilku krokach zadbać o baterię? Należy zawsze mieć aktualny oprogramowanie telefonu, które charakteryzuje się dedykowanymi rozwiązaniami nie tylko w zakresie obsługi urządzenia, lecz również energooszczędności. Dzięki temu można wydłużać pracy baterii opierając się na nowoczesnych technologiach. Warto także zmniejszyć jasność ekranu, aby dzięki temu bateria mogła służyć znacznie dłużej. Można to zrobić w sposób automatyczny lub ręczny. Ważne jest także unikanie skrajnych temperatur powietrza. W przypadku iPhonów optymalny zakres temperatur W przypadku działania to od zera stopni do 35 stopni Celsjusza. Natomiast podczas przechowywania może być te od minus 20 do plus 45 stopni Celsjusza.

Dodatkowo podczas ładowania baterii warto usunąć z iPhone etui. Wynika to z faktu, że niektóre etui mogą powodować nagrzewanie się telefonu, co negatywnie wpływa na efektywność działania całego urządzenia. Co więcej w przypadku, kiedy iPhone nie jest używany przez dłuższy czas należy przechowywać go z naładowaną do połowy baterią. Nie powinna być one zatem ani rozładowana ani naładowana do maksymalnego poziomu. Istotne jest również to, aby podczas długiego przechowywania iPhona unikać wysokich temperatur powietrza. Warto także zrezygnować z wszystkich funkcji oraz aplikacji w tle. W tym celu można także wyłączyć poszczególne funkcje. Istnieje także możliwość włączenia trybu niskiego zużywania baterii, dzięki czemu automatycznie wyłączą się zbędne funkcję, które mogą znacznie skracać żywotność baterii, prowadząc do jej zużycia. Kluczowe jest także to, aby nie ładować baterii, w przypadku kiedy nie jest to konieczne. Okazuje się, że ładując baterie, która jest już naładowana na 50 lub więcej procent można prowadzić do jej szybszego zużycia. Samym producenci zalecają, aby ładować baterię, kiedy pozostało tylko 20% energii lub mniej.

Wymiana baterii w iPhone - kiedy jest niezbędna?

Najczęściej bateria wymaga wymiany kiedy dochodzi do nagłego wyłączenia się telefonu komórkowego. Jest to jeden z wyraźnych sygnałów do tego, że bateria uległa zużyciu. Innymi objawami konieczności wymiany baterii są między innymi przygaszony wyświetlacz lub wolne uruchamianie aplikacji. Może dochodzić także do przyciszania głośnika, a także zacinania się telefonu. Do przypadku słabej baterii nie włącza się także lampa błyskowa aparatu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie korzyści mogą przynieść chatboty w...

​W dzisiejszych czasach, obsługa klienta stanowi bardzo ważny element biznesu. Klienci...

Norton 360 zwycięzcą rankingu

​Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest...

Does a new phone need to be charged for 24 hours

The question may be quite surprising but actually one of our users asked this. Does a new phone...