Polecamy

Rozwój gigabitowego internetu zmieni sposób konsumpcji cyfrowej...

Jak wybrać najlepsze biuro projektowe?

Nowe technologie

Huawei P9 Lite - co warto wiedzieć?

Firma Huawei – chiński gigant z branży telekomunikacyjnej, już od dobrych kilku lat podbija serca Europejczyków, w tym również Polaków. Uznanie w oczach klientów to, przynajmniej częściowo, zasługa niskiej ceny polecanych przez firmę telefonów. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, które odznaczają się wysoką jakością. Jednym z tych modeli, które można uznać za najbardziej rozpoznawalne, okazuje się być Huawei P9, choć wiele dobrego można usłyszeć także o jego „młodszym rodzeństwie” – modelach Huawei P9 Lite i Huawei P9 Lite 2017. Warto zastanowić się więc nad tym, co je charakteryzuje. Czy zakup któregoś z wymienionych modeli ciągle może być uznawany za dobrą decyzję?

Huawei – lider rozwoju na polskim rynku telefonicznym

Jeśli analizujemy rynek sprzedaży telefonów w Polsce w roku 1918, z pewnością w oczy rzuci nam się to, że firmie Huawei udało się zdetronizować Samsunga, a więc dotychczasowego lidera sprzedaży. Drugi kwartał 2018 roku to okres, w którym udział chińskiej firmy w polskim rynku smartfonów szacowany był na ponad trzydzieści procent, o ponad dziesięć procent więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Same osoby odpowiedzialne za ekspansję Huawei na nowych rynkach zwracają zresztą uwagę na to, że rezultaty osiągane w Polsce są lepsze od tych, jakie firma osiąga globalnie. Na czym polega zatem fenomen popularności chińskiej firmy.

Problemy z nazewnictwem

Warto zacząć od tego, że nie każda osoba zainteresowana telefonem Huawei jest w stanie nazwać go prawidłowo. Firma Huawei rzeczywiście stosuje politykę odnoszącą się do nazewnictwa, którą można określić mianem niecodziennych. Co więcej, ten sam telefon może mieć różne nazwy tylko dlatego, że mamy do czynienia z egzemplarzami wypuszczonymi do sprzedaży w kilku krajach. Przykładem jest choćby model Huawei P9 Lite 2017. Nazwa ta nie obowiązuje w każdym kraju, ponieważ jednak identyfikuje telefon w Polsce, zasadne wydaje się trzymanie się właśnie jej.

P9 Lite, czy może P9?

W Polsce model Huawei P9 znany jest jako ten, który od momentu swojej premiery cieszył się wyjątkowo dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że chiński gigant zdecydował się również na wprowadzenie na nasz rynek modelu nieco skromniejszego, a jednocześnie bardziej przystępnego cenowo. Było to rozwiązani, które nikogo nie zaskakiwało zwłaszcza, gdy wzięło się pod uwagę to, że również model Huawei P9 Lite oferował wiele interesujących możliwości. Jeśli więc szukamy różnić zachodzących pomiędzy dwoma modelami, z pewnością w pierwszej kolejności rzucą się nam w oczy te, z którymi mamy do czynienia w odniesieniu do ochrony wyświetlacza, opcji szybkiego ładowania, a także – większej pamięci wbudowanej. Trudności nie powinno jednak sprawić nam również znalezienie atutów wspomnianego telefonu. W tym kontekście warto wspomnieć choćby o solidnym aparacie, niezawodnym systemie Android, a także o wymiarach samego telefonu. Warto podkreślić, że w sprzedaży dostępna jest też odmiana P9 Lite z opcją dual sim pozwalająca na korzystanie z dwóch kart SIM w tym samym czasie.

https://huaweip.pl/huawei-p-9-lite/huawei-p-9-lite/mehe_ieqh

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie korzyści mogą przynieść chatboty w...

​W dzisiejszych czasach, obsługa klienta stanowi bardzo ważny element biznesu. Klienci...

Norton 360 zwycięzcą rankingu

​Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest...

Jak dbać o baterię w iPhone?

Bateria jest tą częścią w iPhonie, które ma ściśle określoną żywotność. W tym samym w...