Polecamy

Instalacje systemów oświetleniowych

CES 2019: Pierwsze gry planszowe z ekranami dotykowymi i robo-szachy...

Biznes

Bezpieczne korzystanie z toalet przenośnych

Toalety przenośne to miejsca, z których korzysta wiele przypadkowych osób, często nawet kilka czy kilkanaście w przeciągu godziny. Każdy kto korzystał kiedyś z tego miejsca wie, jak istotne jest utrzymanie go we właściwym stanie higienicznym, by kolejna osoba mogła cieszyć się spokojnym załatwieniem swojej potrzeby fizjologicznej. 

Nie zawsze jednak jest ono czyste tak, jakbyśmy tego chcieli. Co możemy zrobić, by nie narazić się na wirusy i bakterie, które mogą znajdować się w takiej toalecie? Czym grozi brak przestrzegania zasad higieny w takim miejscu?

Wydarzenia związane z pandemią wyostrzyły nasze zmysły na temat higieny i bezpieczeństwa w publicznych miejscach. Toalety przenośne WC Tron to miejsca, gdzie warto mieć się na baczności, np. w trakcie festiwalu muzycznego czy na beach barze. Oto kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci skorzystać z toalety przenośnej bezpiecznie i komfortowo:

 1. W miarę możliwości nie dotykaj ciałem deski klozetowej i innych elementów toalety.W niektórych z nich znajdziesz gotowe do użycia folie na sedes, ale spokojnie wystarczy papier toaletowy lub chusteczki higieniczne.
 2. Nie stawiaj swoich przedmiotów (telefon, klucze, torebka, plecak) na podłodze. Jeśli to możliwe, trzymaj je w ręce, w kieszeni, albo zostaw na zewnątrz.
 3. Po skorzystaniu z toalety, koniecznie umyj ręce. Pamiętaj, by mycie trwało minimum 20 sekund.
 4. Jeśli jest taka możliwość, zdezynfekuj ręce płynem do dezynfekcji, Niektóre toalety przenośne posiadają je w swoim zaopatrzeniu, jednak warto abyś zadbał lub zadbała o to samodzielnie.

Pamiętaj, że w publicznych miejscach (nie tylko w toaletach przenośnych) może znajdować się wiele drobnoustrojów. Mowa tu np. o streptokokach, bakteriach E.coli, stafilokokach, wirusach grypy czy innych patogenach, wywołujących infekcje skórne. Niektóre z nich mogą odpowiadać za takie dolegliwości jak zapalenie układu moczowego, zatrucie pokarmowe czy zapalenie otrzewnej. 

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań wywołanych wirusem czy bakterią w miejscu publicznym, myj ręce w następujący sposób:

 1. Zwilż ręce ciepłą wodą, nałóż mydło w zagłębienie dłoni
 2. Rozprowadź mydło czubkami palców drugiej ręki
 3. Namydl obydwie wewnętrzne powierzchnie dłoni
 4. Spleć palce i je namydl
 5. Namydl wierzch jednej dłoni wnętrzem drugiej i zrób to na przemian
 6. Namydl kciuk jednej dłoni drugą ręką i na przemian
 7. Namydl oba nadgarstki
 8. Spłucz starannie dłonie w celu usunięcia mydła
 9. Wysusz ręce ręcznikiem (najlepiej omijać automatyczne suszarki).

Pamiętaj, że wizyta w przenośnej toalecie ma być komfortowa i higieniczna i w dużej mierze od Ciebie zależy, czy tak będzie. Toalety przenośne są coraz bardziej dopasowane do potrzeb ich użytkowników i trudno winić je same o ich stan. To my, korzystający z nich w ramach festiwali muzycznych czy innych wydarzeń plenerowych, jesteśmy odpowiedzialni za to czy są to miejsca bezpieczne i przyjemne w użyciu. 

Zostaw toaletę przenośną tak, jak sam chciałbyś ją zastać i pamiętaj o tych kilku podstawowych zasadach wymienionych powyżej, a nie spotka Cię żadna nieprzyjemność związana z korzystaniem z miejsca publicznego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Na czym polega leasing komputerowy?

Większości z nas leasing kojarzy się głównie z samochodami. Coś w tym jest. Wiadomo, że...

Automatyzacja w księgowości - jakie plusy...

Automatyzacja księgowości przede wszystkim gwarantuje wygodę i sprawniejszą pracę księgowego...

Kilka słów o komorniku. Co może, a czego nie...

Egzekucja komornicza jest jednym z ostatnich etapów ściągania należności finansowych od...