Polecamy

Na co zwracać uwagę wybierając niszczarkę do biura?

Akustyka pomieszczeń i jej wpływ na nasze życie

Nowe technologie

Soczewki i ich rodzaje

Nasze oczy to cenny dar, o który należy dbać. Niestety, z wiekiem wzrok ulega pogorszeniu. Ma na to wpływ wiele czynników, między innymi prowadzony przez nas tryb życia, w którym obecnie bardzo często spędzamy większość dnia przed ekranami komputerów lub smartfonów. Na szczęście nieocenioną pomoc dla naszych oczu zapewniają soczewki. Jakie rodzaje soczewek wyróżniamy? Gdzie najlepiej je kupić? 

Soczewki okularowe

Soczewki, jakie zostały zastosowane w okularach mają wpływ na jakość widzenia. Warto zdecydować się więc na produkt najwyższej jakości. Możesz wybrać soczewki organiczne, które dzięki nałożeniu na powierzchnię specjalnie przygotowanych powłok są wyjątkowo odporne na uderzenia i pęknięcia, a przy tym lekkie i komfortowe. Są to soczewki, które można stosować do opraw pełnych oraz z montażem na żyłkę. Dobrze wiedzieć, że wszystkie soczewki, których moce wykraczają poza zakres magazynowy mogą zostać zamówione jako receptura. Istnieje także możliwość bezpłatnej optymalizacji. Soczewki mogą zawierać również różnego rodzaju specjalne powłoki, które nadają im dodatkowych właściwości. Poszukując idealnych soczewek, możesz natknąć się na tego typu oznaczenia:
HARD – oznacza najlepsze utwardzenie lakierowe w produkcji soczewek H8,
SET – to utwardzenie lakierowe, wielowarstwowy antyrefleks oraz powłoka hydrofobowa i antystatyczna - na wewnętrznej stronie soczewki.
HSMC – oznacza utwardzenie lakierowe, wielowarstwowy antyrefleks, powłokę hydrofobową i antystatyczną oraz odbicie szczątkowe,
LOTUS - to ekskluzywna powłoka antyrefleksyjna, która posiada działanie antystatyczne jak również specjalny efekt skraplający w jednakowym stopniu dla wody i substancji oleistych. 
LED PROTECT – oznacza zintegrowaną powłokę oleofobową z bezbarwnym filtrem blokującym szkodliwe niebieskie światło. Jest idealna do pracy przy komputerze. 
soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Choć okulary potrafią często dodać uroku i charakteru, nie każdy czuje się w nich dobrze. Ponadto, czasami stosowanie ich jest po prostu niewygodne, zwłaszcza dla osób aktywnych. Parujące, brudzące się i narażone na rozbicie szkła okularów mogą zniechęcać. Dlatego coraz więcej osób, które noszą tradycyjne okulary decyduje się na soczewki kontaktowe. Są one nie tylko bardziej komfortowe i nie ingerują w wygląd zewnętrzny, ale również zapewniają wyraźniejsze widzenie. Kupując soczewki kontaktowe warto zdecydować się na takie wykonane z tworzywa silikonowo - hydrożelowego. Soczewki kontaktowe różnią się między sobą czasem, w jakim można ich używać. Wyróżniamy:
Soczewki jednodniowe, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji, ponieważ wyrzuca się je po jednym dniu noszenia,
Soczewki dwutygodniowe, miesięczne lub kwartalne, czyli takie, które są przeznaczone do użytkowania w określonym czasie. W tym wypadku trzeba pamiętać o ich codziennym zdejmowaniu, przemywaniu specjalnym płynem oraz przechowywaniu w przeznaczonym do tego pudełeczku. Natomiast po upływie określonego czasu użytkowania, należy wymienić je na nowe.
Soczewki do ciągłego noszenia, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przepuszczają więcej powietrza, więc są bezpieczne przy ciągłym użytkowaniu, najczęściej przez około 7 dni.

Gdzie kupować soczewki?

Soczewki najlepiej kupować w hurtowniach optycznych, które oferują szeroki wybór produktów w dobrych cenach. Warto zapoznać się z ofertą hurtowni AVM Target, oferującej najwyższej jakości różnego rodzaju soczewki. Wybierając soczewki od AVM, z pewnością docenisz jakość widzenia, jaką zapewniają.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie korzyści mogą przynieść chatboty w...

​W dzisiejszych czasach, obsługa klienta stanowi bardzo ważny element biznesu. Klienci...

Norton 360 zwycięzcą rankingu

​Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest...

Jak dbać o baterię w iPhone?

Bateria jest tą częścią w iPhonie, które ma ściśle określoną żywotność. W tym samym w...