Polecamy

Dieta lekkostrawna u osób starszych

Na co zwracać uwagę wybierając niszczarkę do biura?

Nowe technologie

Jak sprawdzić kto do nas dzwonił? Koniec z nękającymi telemarketerami

O telefonach słów kilka

Telefon jeszcze kilka lat temu był luksusem, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Gdy na polskim rynku pojawiały się pierwsze telefony komórkowe, ich posiadacze uważani byli za szczęściarzy, których należy traktować z estymą. Rozwój telefonii i technologii sprawił, że dziś niemal każdy jest właścicielem telefonu. Największą furorę zrobiły oczywiście dotykowe smartfony – bez problemu posługują się nimi nawet kilkuletnie dzieci. Na popularyzację tego zjawiska ogromny wpływ miał internet. Dzisiaj o wiele częściej wykorzystujemy smartfony do internetowych czatów czy przeglądania portali społecznościowych, niż do rozmów telefonicznych i SMS-ów. Nie zmienia to jednak faktu, że telefony są dziś popularne jak nigdy wcześniej – nic więc dziwnego, że coraz częściej borykamy się też z problemami, które związane są z rozwojem telefonii. Często zdarza się na przykład, że próbuje się z nami skontaktować nieznany nam numer. Co wtedy powinniśmy zrobić i jak sprawdzić kto dzwoni?

Dlaczego nie odbieramy od nieznanych numerów?

Komfort korzystania z telefonów znacząco utrudniają niechciane połączenia. Niemal każdy z nas boryka się z nimi przynajmniej kilkukrotnie w miesiącu. Najczęściej takie połączenia pochodzą od telemarketerów i przedstawicieli handlowych. Ich celem jest przedstawienie nam najnowszej oferty firmy, promocji lub zaproszenie nas na spotkanie lub wydarzenie. Urządzenia telekomunikacyjne stały się także przez to miejscem do nadużyć – dość często słyszy się o różnego rodzaju wyłudzeniach i oszustwach telefonicznych. Nic więc dziwnego, że niechętnie podnosimy słuchawkę, widząc na niej nieznany nam numer. Okazuje się jednak, że może być to błąd. Bardzo łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której bliska nam osoba nie może się z nami skontaktować za pomocą swojego urządzenia. Prosi ona wówczas o pomoc znajomego i korzysta z jego aparatu – nieznane połączenie może stać się więc również źródłem ważnych i pilnych informacji. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc sprawdzenie właściciela nieznanego numeru – czy to jednak możliwe?

Jak sprawdzić kto do nas dzwoni?

Z odpowiedzią przychodzi nam internet. W sieci możemy wyszukać dzwoniący do nas numer – jest szansa, że znajdziemy wówczas przypisaną do niego osobę lub firmę. Internet pozwala też na skorzystanie z różnego rodzaju aplikacji, które pozwalają na wyszukanie danego numeru. Jedną z najpopularniejszych znajdziecie tutaj. Jakie możliwości niesie za sobą usługa? Przede wszystkim podnosi ona naszą świadomość – pozwoli na rozpoznanie numerów telemarketerów i zablokowanie nękających nas połączeń. Ponadto skorzystać możemy z innych opcji, które umożliwią chociażby namierzenie telefonu naszego dziecka. Rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniami jednoznacznie wskazuje, że są one potrzebne. Warto rozważyć korzystanie z takich rozwiązań – zwłaszcza jeśli czujemy się już zmęczeni powtarzającymi się połączeniami z nieznanych numerów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie korzyści mogą przynieść chatboty w...

​W dzisiejszych czasach, obsługa klienta stanowi bardzo ważny element biznesu. Klienci...

Norton 360 zwycięzcą rankingu

​Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest...

Jak dbać o baterię w iPhone?

Bateria jest tą częścią w iPhonie, które ma ściśle określoną żywotność. W tym samym w...