Polecamy

Smartfony Huawei w ofercie Dragonist

Jak stworzyć skuteczny system motywacyjny w Twojej firmie

Nowe technologie

Integracja XTRF z MemoQ - nowoczesne wsparcie pracy biura tłumaczeniowego

XTRF to narzędzie, bez którego żaden koordynator zatrudniony w dużej firmie tłumaczeniowej nie wyobraża sobie swojej pracy. Daje ono opcje nie tylko wprowadzania tekstów oraz sprawdzania ich poprawności, ale także szerokie możliwości kontroli zleceń napływających do firmy, nadzorowania procesów sprzedażowych, płatności, tworzenia faktur oraz różnego rodzaju baz danych zleceń, szablonów oraz klientów współpracujących z firmą. Ułatwia ono także komunikację pomiędzy zleceniodawcami a pracownikami, dzięki wewnętrznemu modułowi poczty elektronicznej. Dzięki tym rozwiązanie wiele procesów odbywających się w firmie zostaje zautomatyzowanych. To narzędzie daje także wiele usprawnień samym tłumaczom, którzy mogą w programie wprowadzać swoje szablony tekstów.

XTRF zwiększa dynamikę pracy w organizacji

Inną ważna funkcją XTRF jest możliwość zintegrowania go z innymi programami typu CAT (computer-assisted translation), takimi jak MemQ. Jest to program, który usprawnia i przyspiesza pracę tłumaczy poprzez takie rozwiązania, jak segmentacja tekstów, budowa baz terminologicznych oraz tworzenie pamięci tłumaczeniowej. Dzięki tym opcjom istnieje możliwość tworzenia szablonów tekstów dedykowanych konkretnemu klientowi (np. w wypadku zbliżonych tematycznie zleceń) i konstruowania tekstów o dużej spójności językowej oraz terminologicznej. Szczególnie chętnie korzystają z tego rozwiązania tłumacze tworzący teksty dla konkretnej branży. Program pozwala pracować na plikach o wielu różnych formatach, począwszy od tradycyjnych plików docs., xls. czy rtf. aż po pliki sporządzone wcześniej w Excelu, PowerPoincie czy Adobe InDesign. 

Tworzenie i uzupełnianie na bieżąco pamięci tłumaczeniowej dodatkowo przyspiesza pracę, ponieważ program rozpoznaje zdanie przetłumaczone wcześniej i pozwala na powtórne jego użycie. MemQ jest bardzo prosty w obsłudze, a jego podstaw można się nauczyć w ciągu godziny. Jest on również adresowany do osób, które nie są zaawansowanymi użytkownikami komputera. Możliwość integracji z innymi programami tłumaczeniowymi umożliwia współpracę z osobami pracującymi na odmiennych systemach oraz w innych biurach, co bardzo dobrze wpływa na rytm wspólnej pracy. Program został wyposażony w rozbudowaną pamięć wewnętrzną, która umożliwia zapisywanie partii tekstów, dzięki czemu nie utracisz wyników swojej pracy.

Jeśli interesuje cię stworzenie wielojęzycznej strony internetowej i zależy ci na pozyskaniu zagranicznych klientów bądź masz już swoją stronę ale chcesz dodać na niej tłumaczenie to sprawdź zatem profesjonalne tłumaczenie stron internetowych - Skrivanek.

Wszechstronne wsparcie firmy tłumaczeniowej

XTRF umożliwia komunikację pomiędzy wykonawcami, korzystającymi z programów typu CAT. Wspiera on dynamikę pracy osób zatrudnionych w różnych miejscach świata. Pozwala także kontrolować jakość ich pracy i zwiększać ich wydajność, ograniczając ilość powtarzalnych czynności. W związku z tym, że system zawiera także informacje o operacjach finansowych, został on wyposażony w zabezpieczenia, które uniemożliwiają dostanie się danych w niepowołane ręce. Pozwala także tworzyć strategie sprzedażowe i monitorować wynikające z nich zyski firmy oraz wspierać firmę w prowadzeniu księgowości. 

Więcej na xtrf.eu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie korzyści mogą przynieść chatboty w...

​W dzisiejszych czasach, obsługa klienta stanowi bardzo ważny element biznesu. Klienci...

Norton 360 zwycięzcą rankingu

​Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest...

Jak dbać o baterię w iPhone?

Bateria jest tą częścią w iPhonie, które ma ściśle określoną żywotność. W tym samym w...