Polecamy

Integracja XTRF z MemoQ - nowoczesne wsparcie pracy biura...

Dieta lekkostrawna u osób starszych

Nowe technologie

Jak wybrać meble kosmetyczne – krótki poradnik

Wyposażając zakład kosmetyczny, trzeba pamiętać o wielu rzeczach. Istotne są przede wszystkim urządzenia, za pomocą których wykonuje się zabiegi. Dodatkowo każde pomieszczenie w gabinecie musi spełniać dokładnie określone wymogi sanepidu. Nie tylko kremy, narzędzia do mezoterapii, zabiegów laserowych czy mikrodermabrazji są potrzebne w salonie piękności. Każdy gabinet kosmetyczny powinien być wyposażony w dobrej jakości meble. Są one wizytówką firmy, podnoszą komfort klientów oraz ułatwiają pracę kosmetyczek. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli kosmetycznych?

Bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim

Kupując meble kosmetyczne, pierwszą rzecz na jaką należy zwrócić uwagę są certyfikaty bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo i higiena pracy to podstawa do tego, aby otrzymać pozwolenie na rozpoczęcie działalności. Każdy produkt powinien być zgodny ze wszystkimi zasadami ergonomii. Ergonomia to nauka zajmująca się dopasowaniem pracy do warunków psychofizycznych człowieka. Dotyczy to między innymi wybory mebli np. do pracy biurowej. Reguły ergonomii można odnieść także do mebli fryzjerskich lub kosmetycznych. Dobrze dobrane meble są komfortowe dla klientów, a także ułatwiają pracę profesjonalnym kosmetyczkom. 

W salonach piękności będą potrzebne fotele i specjalne łóżka. Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie zabiegi można znaleźć w ofercie danego zakładu. Każdy z tych mebli musi mieć regulowaną wysokość. Fotele powinny mieć podnóżki, zagłówki oraz podłokietniki. Dzięki nim klientki będą mogły ułożyć się wygodnie podczas zabiegów pielęgnacyjnych. 

meble kosmetyczne Ayala

Wszystkie elementy powinny być wykonane z tworzywa łatwego do zmywania. W zakładzie kosmetycznym będą używane kremy, maseczki peelingi oraz inne substancje, które mogą zostawiać plany. Pobrudzone meble nie będą wyglądały estetycznie i na pewno nie zachęcą klientek do ponownej wizyty. Dlatego po każdej czynności należy meble wytrzeć. Istotny jest również wygląd mebli. Każdy salon ma inny wystrój. Poszczególne elementy powinny tworzyć spójną całość. Meble w zakładzie kosmetycznym to nie tylko fotele. Każdy salon powinien być wyposażony w szafy oraz regały, w których będzie można pochować kosmetyki. 

Gdzie kupić profesjonalne meble kosmetyczne

Obecnie na rynku można znaleźć dużo firm, które zajmują się dystrybucją mebli kosmetycznych oraz fryzjerskich. Warto nabyć te, które cieszą się uznaniem pracowników z obu branż. Dlatego istotne są opinie, które można znaleźć w Internecie.Jedne z najbardziej cenionych produktów wytwarzane są przez firmę Ayala. Przedsiębiorstwo już od wielu lat zajmuje się projektowaniem wyposażenia do salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Zebrane doświadczenie i opinie użytkowników wpłynęły na powstanie kolekcji funkcjonalnych produktów. Niewątpliwym atutem są materiały, z których wykonano poszczególne modele. Są one estetyczne, łatwe w utrzymaniu czystości. Zwrócono również uwagę na ich jakość, dzięki czemu nie trzeba wymieniać mebli co 2 lata. Te produkty posłużą nam wiele lat. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie korzyści mogą przynieść chatboty w...

​W dzisiejszych czasach, obsługa klienta stanowi bardzo ważny element biznesu. Klienci...

Norton 360 zwycięzcą rankingu

​Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest...

Jak dbać o baterię w iPhone?

Bateria jest tą częścią w iPhonie, które ma ściśle określoną żywotność. W tym samym w...