Polecamy

Jak dbać o baterię w iPhone?

Czym są systemy CCTV?

Nowe technologie

Jak kupić laptopa dla ucznia?

W dzisiejszych czasach podstawowym źródłem wiedzy jest Internet. Korzystają z niego właściwie wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli czy osoby starsze. Wśród elementów szkolnej wyprawki znajdują się już nie tylko książki i różnego rodzaju przybory, lecz także dobry laptop. Odpowiednio dobrany komputer stanowi kapitalne narzędzie do nauki, pracy i zabawy. W dzisiejszym poradniku wyjaśniamy, jak kupić laptop dla ucznia.

 

Z pewnością wiele z nas zastanawia się, na co należy zwrócić uwagę kupując komputer przenośny. Wiele osób martwi się, że taki wydatek mocno nadszarpnie domowy budżet. Na szczęście dobry komputer możemy dziś kupić w bardzo korzystnej cenie. Producenci laptopów udostępniają szeroki wybór naprawdę interesujących modeli w bardzo przystępnych cenach, dlatego możemy kupić dobry komputer już za niecałe 1500 złotych.

 

Chcesz kupić laptop dla ucznia? Zastanawiasz się, czy taki wydatek na pewno będzie opłacalny? Odpowiedź brzmi: tak! Odpowiednio dobrany laptop nie tylko pozwoli twojemu dziecku na wygodny dostęp do informacji, lecz także będzie idealną pomocą w nauce. Chcesz, by twoje dziecko uczyło się samodzielnego wyszukiwania informacji? Pragniesz zapewnić nastolatkowi możliwość korzystania z najnowszych technologii, a tym samym pomóc mu w poszerzaniu horyzontów? Z drugiej strony chcesz zmieścić się w wyznaczonym budżecie i nie wydać na nowy komputer fortuny? Na szczęście współcześni producenci mają w ofercie świetne modele laptopów za naprawdę przystępne pieniądze” – tak zachęca do kupna komputera do 1500 zł specjalista od nowoczesnych technologii z serwisu http://kapitalnydom.pl/pozostale/pozostale-rozwiazania/ojvh/laptop-do-1500-zl-czy-wystarczy-na-potrzeby-ucznia-podpowiadamy.html.

 

Komputer dla ucznia powinien charakteryzować się określonymi parametrami. Jeśli chodzi o parametry techniczne, komputer dla ucznia musi posiadać przede wszystkim pojemny dysk. W komputerach do użytku szkolnego znajdziemy najczęściej pojemne dyski HDD. Modele do 1500 zł wyposażone są w dyski o rozmiarze 250-500 GB. Wybierając urządzenie zwróćmy uwagę również na ilość pamięci RAM. Absolutnym minimum jest 4 GB, jednak niektóre ze współczesnych modeli z omawianego przedziału cenowego są wyposażone nawet w 6 GB RAM. Zasadniczo im większa ilość pamięci RAM, tym lepiej. Aby laptop pracował płynnie, należy wybrać także odpowiednio szybki procesor. W segmencie laptopów do 1500 zł może to być na przykład niezawodny procesor Intel iCore 3. Czasami możemy spotkać także modele z procesorami nowszych generacji, na przykład Intel iCore 5.

 

Komputer musi przede wszystkim umożliwiać szybki dostęp do Internetu. Laptop do użytku szkolnego powinien być wyposażony w dobry ekran i głośniki, by dziecko mogło korzystać z multimediów. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wybór urządzenia posiadającego stację CD/DVD oraz co najmniej trzy wejścia USB. Laptop do użytku szkolnego musi pracować płynnie i szybko oraz umożliwiać wygodne korzystanie z podstawowych programów i aplikacji. Kupując laptop dla ucznia zwróćmy także uwagę na jakość wykonania obudowy, aby komputer nie zniszczył się w trakcie częstego przenoszenia. Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, do użytku szkolnego odpowiednie będą laptopy o przekątnej ekranu 15,6 lub 17 cali. Możemy śmiało zdecydować się na tak dużą matrycę, ponieważ uczeń w większości czasu będzie korzystał z komputera w domu, nie zabierając go ze sobą do szkoły.

>> Przeczytaj również o tym, jak młodzież radzi sobie z nowymi technologiami

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie korzyści mogą przynieść chatboty w...

​W dzisiejszych czasach, obsługa klienta stanowi bardzo ważny element biznesu. Klienci...

Norton 360 zwycięzcą rankingu

​Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest...

Jak dbać o baterię w iPhone?

Bateria jest tą częścią w iPhonie, które ma ściśle określoną żywotność. W tym samym w...