Polecamy

Podkładka pod klawiaturę

Wybieramy uchwyt na telefon do samochodu

Nowe technologie

Jak kupić laptopa dla ucznia?

W dzisiejszych czasach podstawowym źródłem wiedzy jest Internet. Korzystają z niego właściwie wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli czy osoby starsze. Wśród elementów szkolnej wyprawki znajdują się już nie tylko książki i różnego rodzaju przybory, lecz także dobry laptop. Odpowiednio dobrany komputer stanowi kapitalne narzędzie do nauki, pracy i zabawy. W dzisiejszym poradniku wyjaśniamy, jak kupić laptop dla ucznia.

 

Z pewnością wiele z nas zastanawia się, na co należy zwrócić uwagę kupując komputer przenośny. Wiele osób martwi się, że taki wydatek mocno nadszarpnie domowy budżet. Na szczęście dobry komputer możemy dziś kupić w bardzo korzystnej cenie. Producenci laptopów udostępniają szeroki wybór naprawdę interesujących modeli w bardzo przystępnych cenach, dlatego możemy kupić dobry komputer już za niecałe 1500 złotych.

 

Chcesz kupić laptop dla ucznia? Zastanawiasz się, czy taki wydatek na pewno będzie opłacalny? Odpowiedź brzmi: tak! Odpowiednio dobrany laptop nie tylko pozwoli twojemu dziecku na wygodny dostęp do informacji, lecz także będzie idealną pomocą w nauce. Chcesz, by twoje dziecko uczyło się samodzielnego wyszukiwania informacji? Pragniesz zapewnić nastolatkowi możliwość korzystania z najnowszych technologii, a tym samym pomóc mu w poszerzaniu horyzontów? Z drugiej strony chcesz zmieścić się w wyznaczonym budżecie i nie wydać na nowy komputer fortuny? Na szczęście współcześni producenci mają w ofercie świetne modele laptopów za naprawdę przystępne pieniądze” – tak zachęca do kupna komputera do 1500 zł specjalista od nowoczesnych technologii z serwisu http://kapitalnydom.pl/pozostale/pozostale-rozwiazania/ojvh/laptop-do-1500-zl-czy-wystarczy-na-potrzeby-ucznia-podpowiadamy.html.

 

Komputer dla ucznia powinien charakteryzować się określonymi parametrami. Jeśli chodzi o parametry techniczne, komputer dla ucznia musi posiadać przede wszystkim pojemny dysk. W komputerach do użytku szkolnego znajdziemy najczęściej pojemne dyski HDD. Modele do 1500 zł wyposażone są w dyski o rozmiarze 250-500 GB. Wybierając urządzenie zwróćmy uwagę również na ilość pamięci RAM. Absolutnym minimum jest 4 GB, jednak niektóre ze współczesnych modeli z omawianego przedziału cenowego są wyposażone nawet w 6 GB RAM. Zasadniczo im większa ilość pamięci RAM, tym lepiej. Aby laptop pracował płynnie, należy wybrać także odpowiednio szybki procesor. W segmencie laptopów do 1500 zł może to być na przykład niezawodny procesor Intel iCore 3. Czasami możemy spotkać także modele z procesorami nowszych generacji, na przykład Intel iCore 5.

 

Komputer musi przede wszystkim umożliwiać szybki dostęp do Internetu. Laptop do użytku szkolnego powinien być wyposażony w dobry ekran i głośniki, by dziecko mogło korzystać z multimediów. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wybór urządzenia posiadającego stację CD/DVD oraz co najmniej trzy wejścia USB. Laptop do użytku szkolnego musi pracować płynnie i szybko oraz umożliwiać wygodne korzystanie z podstawowych programów i aplikacji. Kupując laptop dla ucznia zwróćmy także uwagę na jakość wykonania obudowy, aby komputer nie zniszczył się w trakcie częstego przenoszenia. Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, do użytku szkolnego odpowiednie będą laptopy o przekątnej ekranu 15,6 lub 17 cali. Możemy śmiało zdecydować się na tak dużą matrycę, ponieważ uczeń w większości czasu będzie korzystał z komputera w domu, nie zabierając go ze sobą do szkoły.

>> Przeczytaj również o tym, jak młodzież radzi sobie z nowymi technologiami

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Podkładka pod klawiaturę

Każda osoba, która pracuje przy biurku wie doskonale, jak bardzo ważna jest sama ergonomia...

Wybieramy uchwyt na telefon do samochodu

Telefony komórkowe w samochodzie mają do spełnienia szereg oryginalnych funkcji. Dziś są...

Tłumaczenia w języku litewskim

Mówiąc o rodzajach przekładów musimy mieć świadomość tego, że panuje wśród nich...