Polecamy

Aranżacja biura: Co powinno się znajdować w biurze?

Telewizja internetowa i wynikające z niej korzyści

Internet

Najważniejsze zasady związane z pielęgnacją soczewek

Właśnie zakupiłeś soczewki kontaktowe i nie wiesz, w jaki sposób o nie dbać? Oto kilka niezbędnych wskazówek, dzięki którym utrzymasz swoje soczewki kontaktowe w higienie i czystości.

Dlaczego należy dbać o soczewki kontaktowe?

Zachowywanie zasad higieny w kwestii użytkowania soczewek kontaktowych zapobiega np. infekcjom czy podrażnieniu oczu. Odświeża je również i pielęgnuje powierzchnię. W ten sposób zachowujesz więc komfort użytkowania soczewek przez cały okres ich noszenia.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym korzystanie z soczewek kontaktowych będzie przyjazne dla oczu.

Stosuj się do zaleceń specjalisty od ochrony wzroku

Przede wszystkim zatroszcz się o to, by wypełniać wszystkie wskazania otrzymane od specjalisty od ochrony wzroku. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, dlatego potrzeby Twoich oczu mogą być nieco inne, niż np. Twojego kolegi. Słuchaj wskazówek specjalisty i stosuj się do nich.

Kieruj się jego wskazaniami począwszy od doboru soczewek, ich mocy i innych parametrów – to on podpowie Ci, jakie soczewki są przeznaczone do korekcji Twojej wady, czy będą to np. soczewki toryczne, sferyczne czy progresywne. Nie podejmuj pochopnych, samodzielnych decyzji o zakupie soczewek kontaktowych jedynie na podstawie parametrów okularów korekcyjnych. Podczas wyboru soczewek kontaktowych istotne znaczenie ma nie tylko moc, ale również odpowiednia konstrukcja soczewki kontaktowej, dopasowana do konkretnej wady wzroku.

Czytaj wskazania producenta

Wskazówki producenta związane z pielęgnacją i użytkowaniem soczewek kontaktowych to kolejna istotna kwestia. Czyść, dezynfekuj soczewki zgodnie ze wskazówkami. Nie noś soczewek kontaktowych dłużej niż pozwala na to producent. Soczewki jednorazowe wyrzuć po jednokrotnym użyciu, natomiast te wielokrotnego użytku przechowuj według zaleceń producenta.

Postaw na specjalistyczne płyny do dezynfekcji

Aby dezynfekcja i czyszczenie soczewek kontaktowych przebiegło w odpowiedni sposób, stosuj się do wytycznych, jakie otrzymałeś od specjalisty od ochrony wzroku oraz producenta. Korzystaj też ze specjalistycznych portali, np. http://przezsoczewke.com/, gdzie znajdziesz szereg specjalistycznych wskazówek związanych z dbaniem o soczewki kontaktowe.

Pamiętaj, by do czyszczenia soczewek kontaktowych nie używać np. wody z kranu. Dbaj o to, by stosować specjalistyczne płyny do dezynfekcji, przeznaczone bezpośrednio do higieny soczewek kontaktowych.

Dbaj  o swoje oczy

Nie zapominaj również o pielęgnacji swoich oczu. Pamiętaj o ich higienie i regularnym zakraplaniu, by np. zapewnić im odpowiednie nawilżenie czy pozwolić im odpocząć po ciężkim dniu przed komputerem.

Jeżeli zastanawiasz się, z jakich kropli do oczu korzystać, gdy nosisz soczewki kontaktowe, zapoznaj się z artykułem: http://przezsoczewke.com/a/phhp,jakie-krople-do-oczu-kiedy-nosze-soczewki.  Dowiesz się, z czego korzystać, gdy zdecydowałeś się na tego rodzaju metodę korekcji wzroku.

Istotne wskazówki w tym obszarze, jakim jest dobór odpowiednich kropli do oczu, znajdziesz także w tekście: http://rankingsoczewek.com/podrecznik-kupujacego/wjpr/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-krople-do-oczu.html. Zastosuj się do wskazanych wytycznych i ciesz się komfortem, jaki dają odpowiednio dobrane krople do oczu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Wpływ hostingu na wyniki pozycjonowania strony...

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej może przełożyć się na sukces w sieci. Osoby...

Jak szybko zamówić tłumaczenia online?

Internet pozwala na załatwianie większości codziennych spraw z dowolnego miejsca. Można...

World of Warcraft - Klasa Rycerza Śmierci -...

Nowe, dodane w rozszerzeniu Legionu, ulepszenie Death Knight Class Mount pozwoli Ci na zakup...