Polecamy

World of Warcraft - Klasa Rycerza Śmierci - Vilebrood Vanquisher od...

Akustyka pomieszczeń i jej wpływ na nasze życie

Internet

Przewodnik po strefie Mechagon i majsterkowanie na złomowisku

Mechagon jest wyspą u wybrzeży Drustvar. Została wprowadzona w Patchu 8.2 - Rise of Azshara i jest jedną z dwóch zewnętrznych stref, które zostały wprowadzone. Zawiera małą główną linię questów zarówno dla Hordy jak i Sojuszu i jest bardzo luźno powiązana z wydarzeniami z patcha Rise of Azshara.

Na wyspie gracze otrzymają różne zadania, aby pomóc księciu Erazminowi z Mechagonu, ale także będą mieli okazję wypróbować nowy loch Mythic-only, Operation: Mechagon oraz areny The Robodrome.

Nagrodami są liczne osiągnięcia, wierzchowce i wiele przedmiotów z Junkyard Tinkering. Są też receptury profesji dostępne po zdobyciu reputacji u frakcji Mechagona: The Rustbolt Resistance.

Przegląd

Jak wspomniano powyżej, istnieje mała linia questów, która będzie oferowana zarówno dla Hordy jak i Sojuszu. Po ukończeniu początkowej linii zadań dla każdej z frakcji, gracze będą mieli możliwość eksploracji i swobodnego wykonywania następujących czynności:

 • Więcej questów - Istnieją dwie linie questów wprowadzających na wyspę Mechagon zarówno dla Hordy jak i Sojuszu. Linie zadań wprowadzających będą się od siebie różnić, ale ostatecznie spotkają się na wyspie. Na wyspie pojawią się również dwa questy światowe oraz różni bohaterowie niezależni, którzy będą oferować różne codzienne questy. Później omówimy je bardziej szczegółowo.
 • Operacja: Mechagon to 5-osobowy loch, który pojawił się wraz z Azshara's Eternal Palace po wydaniu patcha 8.2. Ten mega loch ma 8 bossów i kończy się zniszczeniem Króla Mechagona. Poradnik do niego znajdziesz tutaj.
 • Reputacje - Rustbolt Resistance jest jedną z frakcji w 8.2. Awansując do rangi revered, możesz kupić receptury, wierzchowce, esencje do Icon Heart of Azeroth oraz projekty do tworzenia unikalnych przedmiotów i wyposażenia.
 • Majsterkowanie na złomowisku jest systemem rzemiosła dostępnym dla wszystkich graczy w Mechagon. Polega on na zbieraniu części zamiennych (Icon Spare Parts) oraz ogniw energetycznych (Energy Cell Icon Energy Cell) wokół wyspy, aby stworzyć szereg przedmiotów: ekwipunek (do poziomu 420), zwierzęta, wierzchowce, zabawki, itp.
 • Projekty budowlane - Na całej wyspie znajdziesz różne zepsute maszyny, które wymagają naprawy. W danym momencie będą aktywne 2 maszyny budowlane. Możesz albo sam naprawić maszynę za pomocą materiałów, które zebrałeś na wyspie, albo możesz zwerbować innych graczy do pomocy przy naprawie tych maszyn.
 • Rzadkie Elity - Na Mechagonie jest w sumie 37 rzadkich elit do pokonania przez graczy. Niektóre z nich pojawią się tylko podczas projektów budowy Wiertnicy, Wieżyczek Ognia lub Rekultywacji.
 • Nowe wierzchowce i wyposażenie - W Rise Of Azshara, gracze mogą zdobyć nowe wierzchowce zarówno w Mechagon jak i Nazjatar. W przypadku Mechagonu, wierzchowce można zdobyć z questów oraz z Operacji Mechagon: Mechagon.
 • Osiągnięcia - Istnieje tuzin osiągnięć, które gracze mogą odblokować na Mechagonie. Ukończenie meta-osiągnięcia Mecha-Done Icon Mecha-Done odblokuje unikalnego wierzchowca z Mechagonu, podczas gdy ukończenie Junkyard Tinkmaster Icon Junkyard Tinkmaster nagrodzi Cię tytułem Junkyard.

Pełny poradnik znajdziesz tutaj: chain ignitercoil wow

World of Warcraft mapa

Projekty budowlane

Na powyższej mapie możesz zobaczyć, że na Mechagonie jest 5 rodzajów projektów: Stacje ładujące, Wieżyczki rekultywacyjne, Wieżyczki płomieni, Wieżyczki wiertnicze oraz Zbrojownia Rustbolt. Każdego dnia będziesz mógł ukończyć dwa różne projekty budowlane, każdy z innego typu. Projekty te powtarzają się przez cały dzień, aby inni gracze mogli je wykonać, ale Ty możesz je wykonać tylko raz każdego dnia. Na powyższej mapie zaznaczone są możliwe miejsca tarła dla każdego typu projektu.

Jak widać w sekcji rzadkich elit, niektóre rzadkie elity pojawiają się tylko wtedy, gdy dany projekt jest aktywny. Musisz więc zwracać na to uwagę, jeśli polujesz na konkretną elitę.

Aby dowiedzieć się, które projekty są dostępne w danym dniu, musisz porozmawiać z Warenem Gearheartem w Rustbolt. Następnie udaj się do odpowiednich lokacji, aby rozpocząć projekt lub pomóc w jego ukończeniu drużynie, która już go rozpoczęła. Po rozpoczęciu projektu możesz wnieść do niego swój wkład, przekazując wymagane materiały (na powyższym zrzucie ekranu ikona części zamiennych oraz ikona ogniwa energetycznego).

Po rozpoczęciu projektu, zaczną się pojawiać mobki, które będą próbowały go zniszczyć. Twoją rolą jest przyczynianie się do tego i obrona projektu. Aby pomóc Ci w budowie, są 2 przedmioty z Junkyard Tinkering, które mogą być pomocne: Emergency Repair Kit Ikona Emergency Repair Kit oraz Emergency Powerpack Ikona Emergency Powerpack.

Istnieją dwa osiągnięcia związane z projektami budowlanymi:

 • Junkyard Machinist Icon Junkyard Machinist wymaga od Ciebie ukończenia 100 projektów (zajmie Ci to więc co najmniej 50 dni);
 • Head Financier of Mechagon Icon Head Financier of Mechagon wymaga, abyś przyczynił się do 1000 projektów (możesz ukończyć tylko 2 projekty dziennie, ale możesz przyczynić się do tylu projektów, ile chcesz).

Skrzynie skarbów

W całym Mechagonie można znaleźć nowy rodzaj skrzyń. Zmechanizowane Skrzynie będą rozmieszczone w całym Mechagonie i będą zawierać przedmioty takie jak Części Zapasowe Ikon, Mini Figurki Azeroth, oraz, bardzo rzadko, fiolki z farbą, które mogą być użyte do pomalowania Twojego Mechano-Kota.

Gracze, którzy wygrają deathmatch PvP w Krwawej Grocie, zdobędą skrzynię skarbów Fight Club. Ta skrzynia może zawierać ikonę Annoy-o-Tron Gang lub ikonę Protocol Transference Device.

Wreszcie, gracze będą mogli uzyskać Bundle of Recyclable Parts Iconle of Recyclable Parts z ukończenia powtarzalnych codziennych questów w Junkwatt Depot. Ten skarb może zawierać przedmioty, takie jak różnorodne użyteczne przedmioty Mechagonian, oraz unikalne przedmioty o niskim współczynniku dropu, takie jak Fiolka z farbą: Miedziane wykończenie.

Majsterkowanie na złomowisku

Majsterkowanie na złomowisku Mechagonu z Pascalem-K1N6Pascal-K1N6, w Rusbolt, jest robotem, który będzie Ci pomagał w Twojej nowej profesji: Majsterkowanie na Złomowisku. Aby Pascal mógł konstruować przedmioty, musisz dostarczyć mu projekt. On się go nauczy, a gdy będziesz miał potrzebne materiały, skonstruuje go dla Ciebie. Oznacza to, że każdy może nauczyć się tej nowej profesji. Linia zadań wprowadzających jest bardzo krótka i wygląda następująco.

Junkyard Tinkering and You - To jest Twoje wprowadzenie do Pascala-K1N6.
This One's on Me - Ukończenie tego zadania da Ci Twój pierwszy blueprint, Upload: Scrapmaster's Blowtorch Icon Upload: Scrapmaster's Blowtorch. Zadanie to pojawi się dopiero, gdy osiągniesz zaszczyt z Odpornością na Rdzę.
Korzystając z majsterkowania na złomowisku, możesz wykonać wiele przydatnych przedmiotów:

 • wierzchowce;
 • zwierzęta domowe;
 • wszelkiego rodzaju zabawki;
 • pierścienie i bibeloty (poziom przedmiotów 395, 410 i 420);

Ikona beczkowozu Rustbolt Kegerator, którą musisz wykonać, aby odblokować karczmę Rustbolt Inn i umożliwić przybycie gości na wyspę; dzięki niej otrzymasz codzienne zadania potrzebne do wykonania Ikony Wpływów Zewnętrznych.
i wiele więcej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

World of Warcraft - Klasa Rycerza Śmierci -...

Nowe, dodane w rozszerzeniu Legionu, ulepszenie Death Knight Class Mount pozwoli Ci na zakup...

Chcesz sprzedawać przez Internet? Nie zapomnij o...

​ Certyfikat SSL to już właściwie standard we wszystkich liczących się sklepach...

Praca w IT daje kobietom duże możliwości...

Możliwość pracy zdalnej, łączenia kariery z życiem rodzinnym, swobodna atmosfera...