Polecamy

Integracja XTRF z MemoQ - nowoczesne wsparcie pracy biura...

Działania SEO

Biznes

Jakie złote monety kupować?

Inwestycja w złoto od lat jest uważana za jedną z najstabilniejszych i najbezpieczniejszych. Szczególnie chętnie, inwestorzy wybierają złote monety. Kolekcjonerzy i numizmatycy wiedzą, że monety z metali szlachetnych przynoszą właścicielowi stały dochód, ponieważ stale zyskują na wartości.

Złote monety. Nie tylko dla kolekcjonerów

W ciągu ostatniej dekady rynki finansowe trzęsły się z kryzysów. Depozyty dają dochód poniżej stopy inflacji, przez co nie pozwalają na uzyskanie dochodu z inwestycji, giełdy nieustannie się załamują, co sprawia, że inwestycja w akcje jest ryzykowna. Jednocześnie koszt monet wzrósł w tym czasie prawie pięciokrotnie. Według szacunków uczestników aukcji trend wzrostowy utrzymuje się w tym samym tempie, a średni wzrost cen sięga 16-20% rocznie.

Wiele banków oferuje usługi w zakresie emisji i sprzedaży monet inwestycyjnych. Możesz kupić złote monety „z ręki”, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz podróbkę. Jeśli kupowanie rzadkich monet kolekcjonerskich wymaga pewnych umiejętności i wiedzy, to kupowanie monet inwestycyjnych jest znacznie łatwiejsze. Ich wartość jest równa wartości metalu, z którego są wykonane, podczas gdy wartość monety kolekcjonerskiej składa się z jej ważności i rzadkości.

Monety inwestycyjne są to monety wykonane z wysokogatunkowych metali szlachetnych, głównie złota i srebra. Mniej powszechne są platyny. Monety inwestycyjne są emitowane przez Bank Centralny. Są nabywane jako inwestycja mająca na celu zachowanie i zwiększenie aktywów. Wybijane są w uproszczonej technologii i w dużych nakładach. Jeśli monety okolicznościowe mają określony fragment i są przypisane do jakiegoś wydarzenia, to cenne monety mają inne cechy. Wskazują rodzaj metalu, wagę, nominał, próbkę. Jednocześnie realna cena nie ma nic wspólnego z wartością nominalną. Atrakcyjność inwestycyjną monety tworzy brak podatku od wartości dodanej. Według statystyk największą popularnością cieszą się złote monety. Monety sprzedawane są w specjalnych kapsułkach, które chronią je przed uszkodzeniem podczas przechowywania. Ponieważ metal ten jest miękki, to naprężenia mechaniczne mogą powodować uszkodzenia, co w przyszłości obniży koszt monety ze względu na jej słabą jakość.

Kupując monety, warto pamiętać, że nie wszystkie banki sprzedające monety je odkupują. Różnica między ceną kupna i sprzedaży jest dość znaczna, więc sprzedaż monet przez krótki okres czasu jest nieopłacalna. Jak każde inne złoto, monety mogą generować dochód tylko w perspektywie długoterminowej. Aby zacząć inwestować w monety, musisz rozważyć zalety tej inwestycji. Do plusów należą:

  • Stabilny wzrost cen w długim okresie.
  • Cena jest zbliżona do wartości metalu szlachetnego, który zyskuje na wartości.
  • Zakup nie podlega opodatkowaniu.
  • Jeśli monety są emitowane w małych ilościach, ich wartość będzie wyższa ze względu na ich wartość i rzadkość.

złota moneta

Jak i gdzie kupować złote monety?

Aktywnie rozwijające się technologie cyfrowe, a także ogromna ilość różnorodnych informacji sprawiają, że współczesny świat szybko się zmienia. Ale dla każdej osoby ważne jest, aby w życiu pozostały stabilne i niezmienne wytyczne, wyznaczające kierunek samorealizacji i osiągnięcia sukcesu finansowego. Możesz oszczędzać i zwiększać swoje dotychczasowe oszczędności, inwestując w rozwijający się biznes, technologię lub akcje odnoszących sukcesy firm. Jednym z najbardziej dochodowych sposobów inwestowania są dziś złote monety, które są niezawodnym atutem antykryzysowym.

Inwestowanie w złote monety stało się popularną formą inwestowania stosunkowo niedawno. Jednak samo złoto było używane jako narzędzie do gromadzenia i powiększania bogactwa przez wiele tysiącleci. Istnieją dwa główne rodzaje złotych monet inwestycyjnych i kolekcjonerskich.

Zakup monet inwestycyjnych odbywa się od prywatnych osób, w klubach numizmatycznych, od profesjonalnych handlarzy monetami, w bankach lub od prywatnych kolekcjonerów. W takim przypadku skrupulatna kontrola sprzedawcy i załączonych dokumentów jest niezwykle ważna. Pamiętaj, że w takich transakcjach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego lepiej jest skontaktować się z wyspecjalizowaną firmą lub bankiem. Tylko tutaj możesz otrzymać niezbędne gwarancje. I tylko w ten sposób sprawisz, że twoje inwestycje będą bezpieczne. Sprzedaż monet inwestycyjnych można przeprowadzić na trzy dostępne sposoby:

  • - W jednym z banków zgodnie z ustaloną stawką.
  • - W lombardzie.
  • - Osobie prywatnej poprzez licytację lub ogłoszenie.

Nie każda instytucja bankowa, która sprzedaje monety inwestycyjne, chętnie je odkupuje. Nawet niewielka rysa lub inne uszkodzenie może spowodować znaczną redukcję kosztów. Aby sprzedać monetę, bank będzie musiał sprawdzić twój dowód tożsamości. Sprzedając monetę, którą posiadasz krócej niż 3 lata, będziesz zmuszony zapłacić podatek.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Aranżacja biura: Co powinno się znajdować w...

Aranżacja biura jest kluczowym elementem stworzenia miejsca pracy, które sprzyja efektywności i...

Jak wybrać najlepsze biuro projektowe?

Wybór odpowiedniego biura projektowego to kluczowy krok podczas planowania każdego projektu...

Na czym polega leasing komputerowy?

Większości z nas leasing kojarzy się głównie z samochodami. Coś w tym jest. Wiadomo, że...