Polecamy

Integracja XTRF z MemoQ - nowoczesne wsparcie pracy biura...

Czy Polacy znają podcasty? [BADANIA]

Nowe technologie

Case na telefon z brokatem- co decyduje o udanym zakupie?

Choć w momencie zakupu telefon prezentuje się znakomicie, wcale nie musimy posiadać szczególnie bujnej wyobraźni, aby domyślić się, że nie zawsze tak będzie. Często już po kilku tygodniach jego intensywnego użytkowania widać ślady świadczące o braku ostrożności. Im telefon jest starszy, tym jest ich więcej. Szczególnie poważne uszkodzenia ograniczają przy tym nie tylko atrakcyjność wizualną, ale również funkcjonalność sprzętu. Najlepszym sposobem na jego zabezpieczenie wydaje się być zakup specjalnego etui. Które z dostępnych rozwiązań powinniśmy jednak wybrać?

Case na telefon z brokatem

Sklepy, w których można znaleźć etui do telefonu, często przyprawiają nas o zawroty głowy. Można w nich znaleźć zarówno rozwiązania klasyczne, jak i case na telefon z brokatem – propozycję, z której z pewnością nie każdy zechce skorzystać. Osoby zainteresowane zakupem etui mogą wybierać zarówno pośród rozwiązań dyskretnych, jak i tych, które rzucają się w oczy bardziej niż telefon, który chronią. Także wybór materiałów, z jakich wykonane są etui może przy tym imponować. Niektóre są w stanie chronić sprzęt nawet przed upadkiem z dużej wysokości, inne jednak mają do spełnienia jedynie funkcję ozdobną.

Szukając idealnego rozwiązania można rozpatrywać szereg kryteriów. Na pierwszy plan wysuwa się atrakcyjność wizualna etui, nie bez znaczenia jest jednak jego funkcjonalność. Dobrze jest mieć też na uwadze okoliczności, w jakich będziemy korzystać z ochrony telefonu. Wspomniane już case na telefon z brokatem to znakomite rozwiązanie dla uczennicy albo osoby związanej ze światem modelingu i reklamy. Być może jednak nie będzie pierwszym wyborem biznesmena. Warto pamiętać także o tym, że nie każde etui sprawdzi się równie dobrze w odniesieniu do każdego telefonu. Rozmiar ma tu szczególnie duże znaczenie, a niewłaściwie dopasowany sprawia, że etui traci swoją najważniejszą funkcję stając się wyłącznie ozdobą.

Najpopularniejsze rodzaje etui

Gdy zdefiniujemy już wstępnie swoje oczekiwania, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, który rodzaj etui w największym stopniu przypadnie nam do gustu. Jest ich co najmniej kilka, w najlepiej wyposażonych sklepach bez trudu znajdziemy więc nie tylko kabury i futerały, ale także klasyczne pokrowce oraz bumpery z silikonu i gumy.

Kabury nie noszą swojej nazwy przez przypadek. To etui przypisane do paska, sprawdzające się przede wszystkim w odniesieniu do klasycznych modeli telefonów. Na uwagę zwraca przede wszystkim ich masywność. Zwykle jest uważana za ich zaletę, kabury stanowią bowiem świetną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nie da się jednak ukryć, że waga etui może stanowić przeszkodę choćby wtedy, gdy chcemy nosić je w torbie. 

Futerał przypomina nieco kaburę, ma jednak i ten plus, że pozwala na umieszczenie w nim telefonu na stałe. To dość wygodne rozwiązanie, zwalnia bowiem z obowiązku nieustannego wkładania telefonu do etui, a następnie wyciągania go z niego. Korzystanie z umieszczonego w futerale urządzenia nie jest przy tym skomplikowane. Przeważnie konieczne jest odpięcie lub podniesienie skórzanej klapki, aby zyskać dostęp do ekranu. Futerał ma i ten plus, że chroni telefon przed upadkiem, choć należy pamiętać, że nie jest to jego podstawowe zadanie.

Zarówno klasyczne wsuwki, jak i zaciskane woreczki nazywane są popularni pokrowcami na telefon. Ich największym atutem wydaje się być wygoda użytkowania, choć nie można nie docenić także bezpieczeństwa, jakie gwarantują oraz wizualnej atrakcyjności. Zwykle są kojarzone z etui dla pań, od niedawna jednak przekonują się do nich także panowie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie korzyści mogą przynieść chatboty w...

​W dzisiejszych czasach, obsługa klienta stanowi bardzo ważny element biznesu. Klienci...

Norton 360 zwycięzcą rankingu

​Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest...

Jak dbać o baterię w iPhone?

Bateria jest tą częścią w iPhonie, które ma ściśle określoną żywotność. W tym samym w...