Polecamy

Rola blockchain w reklamie cyfrowej w 2019

Działania SEO

Biznes

Czy warto pracować na Śląsku?

Bezrobocie w Polsce jest statystycznie coraz niższe. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie odczuwają potrzeby poszukiwania nowych miejsc pracy i form zatrudnienia. Z czego to wynika? Przede wszystkim co roku na rynek pracy wchodzą ludzie młodzi, którzy dopiero zakończyli edukację lub zdobyli niezbędne kwalifikacje. Także zatrudnieni często poszukują możliwości rozwoju zawodowego i podniesienia swoich przychodów. Wiele osób się przekwalifikowuje poszerza umiejętności a nawet zmienia miejsce zamieszkania. Wszystko przez poszukiwanie alternatywy dla obecnego miejsca zatrudnienia, lub znalezienia miejsca idealnego pod pierwsze kroki w zawodowej karierze. Jednym z ciekawszych regionów jest województwo śląskie, które kojarzone jest głównie z przemysłem ciężkim i górniczym. Najbardziej rozpoznawalnym miastem tamtejszych okolic są Katowice, które wbrew pozorom mają do zaoferowania dość sporo.

Katowice – region przemysłu i rozwoju

Katowice to jedno z największych miast w naszym kraju. Na co dzień zamieszkuje je ponad 290 tysięcy osób. W naturalny sposób przekłada się to na chłonność tutejszego rynku pracy. W Katowicach zatrudnienie znajdą zarówno doświadczeni specjaliści, jak i osoby młode, które dopiero poszukują pierwszego poważnego zatrudnienia. Jakie branże mogą liczyć na szczególnie atrakcyjne warunki? Katowice to miasto dynamicznego rozwoju – codziennie pojawiają się dziesiątki tutejszych ofert z branż takich jak handel, przemysł, usługi, IT, turystyka i budownictwo. A jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej możliwości, jakie daje cały region śląski. Przypomnijmy bowiem, że Katowice to część ogromnej aglomeracji, która zapewnia jeden z największych w skali kraju rynków pracy. Jak odnaleźć się w tym natłoku ofert? Wystarczy mądrze szukać i odpowiednio przygotować się do procesów rekrutacyjnych.

Ogłoszenia z Katowic

Kluczem do znalezienia wymarzonego stanowiska jest oczywiście szukanie ogłoszeń we właściwym miejscu. Niemal monopolistą dzisiejszych ofert pracy stała się sieć – to w internecie znajdziemy najwięcej serwisów i portali poświęconych pracy. Część z nich pozwala nawet na porównywanie ofert, filtrowanie ogłoszeń i aplikowanie na wybrane stanowiska bez konieczności wychodzenia z domu. Doskonałym przykładem wszechstronnego serwisu poświęconego pracy jest https://pinbook.pl/praca/katowice. Na łamach tego portalu znajdziemy dziesiątki najnowszych ogłoszeń, które dodatkowo podzielone są na kategorie tematyczne – dzięki temu jeszcze łatwiej wyszukamy oferty odpowiadające naszym zainteresowaniom i kwalifikacjom. Serwis nie ogranicza się do ofert jedynie z Katowic i okolic – znajdziemy tu ogłoszenia z całej Polski i najpopularniejszych kierunków zagranicznych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jak wybrać najlepsze biuro projektowe?

Wybór odpowiedniego biura projektowego to kluczowy krok podczas planowania każdego projektu...

Na czym polega leasing komputerowy?

Większości z nas leasing kojarzy się głównie z samochodami. Coś w tym jest. Wiadomo, że...

Automatyzacja w księgowości - jakie plusy...

Automatyzacja księgowości przede wszystkim gwarantuje wygodę i sprawniejszą pracę księgowego...