Polecamy

Złote monety i sztabki

Facebook Ads - czy warto prowadzić kampanie reklamowe?

Nowe technologie

Firma Janus – producent profesjonalnych łańcuchów

Prawdopodobnie mało kto z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale łańcuchy napędowe to podstawa w budowaniu wielu maszyn i urządzeń. Dlatego bardzo ważne jest, aby były one niezawodne. Inaczej na wielu halach produkcyjnych będzie dochodziło do częstych awarii, a to ma wpływ na ciągłość wytwarzania produktów. Żadna firma nie chce, aby praca stanęła chociaż na kilka godzin, ponieważ ma to kolosalny wpływ na zarobki. Przestój w produkcji może generować ogromne straty finansowe, dlatego kluczowe jest, aby maszyny działały bez zarzutu przez długie lata. W tej kwestii przedsiębiorcom może pomóc firma Janus.

Działalność firmy Janus

Przedsiębiorstwo Janus już od 1980 roku specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju łańcuchów napędowych. Każdy model jest zaprojektowany tak, aby odpowiadał wszystkim wymaganiom norm ISO, PN oraz DIN. W ofercie firmy Janus znajdziemy między innymi łańcuchy rolkowe, tulejkowe, rolkowe typu S, płytowe, sworzniowe oraz łańcuchy przenośnikowe.

Oprócz tego specjaliści zatrudnieni w przedsiębiorstwie zajmują się projektowaniem oraz produkcją specjalnych łańcuchów, które są zgodne z wymogami i dokumentacją, jakie dostarczają klienci. Jeśli zatem poszukujemy miejsca, gdzie z łatwością wykonany zostanie szczególny typ produktu, to firma Janus spełni wszelkie oczekiwania kontrahentów.

łańcuchy Janus

Łańcuchy w ofercie firmy Janus

Łańcuchy napędowe są podstawą działania wielu maszyn. Można wśród nich wyróżnić między innymi łańcuchy rolkowe typu A lub B. Są one zbudowane ze specjalnych rolek, które zostały osadzone na sworzniach. Najczęściej stosuje się je w urządzeniach o podwyższonych wymaganiach np. w przemyśle opakowań, drukarstwie, przemyśle spożywczym i rolniczym oraz do produkcji maszyn. Odznaczają się wysoką wytrzymałością. Firma Janus kładzie bardzo duży nacisk na jakość wytwarzanych produktów, dzięki czemu łańcuchy są wytrzymałe na warunki pogodowe i rzadko dochodzi do awarii. Ma na to także wpływ zastosowanie do produkcji zastosowanie grubszych płytek w procesie  wytwarzania poszczególnych modeli.

Bardzo ciekawym typem łańcuchów, które produkuje firma Janus, są łańcuchy typu redler. Są to łańcuchy przenośnikowe zgrzebłowe. Wykorzystuje się je między innymi w przemyśle hutniczym, cementowym, wydobywczym oraz rolniczym. Łańcuchy te posiadają specjalne zgrzebła, które są projektowane na specjalne życzenie klientów. Dzięki temu każda część idealnie pasuje do maszyn, w których mają być zastosowane.

Dla pracowników firmy Janus istotna jest jakość, dlatego łańcuchy są kontrolowane przez Dział Kontroli Jakości na każdym etapie procesu produkcyjnego. Dzięki temu klienci mają pewność, że otrzymują produkt idealnie dostosowany do ich potrzeb. Aby łańcuchy przez długie lata pełniły swoje zadania, muszą być bardzo wytrzymałe oraz odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Oprócz łańcuchów firma Janus oferuje także inne usługi, takie jak szlifowanie, wypalanie plazmowe (cięcie blach), frezowanie oraz obróbka skrawaniem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie korzyści mogą przynieść chatboty w...

​W dzisiejszych czasach, obsługa klienta stanowi bardzo ważny element biznesu. Klienci...

Norton 360 zwycięzcą rankingu

​Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest...

Jak dbać o baterię w iPhone?

Bateria jest tą częścią w iPhonie, które ma ściśle określoną żywotność. W tym samym w...