Polecamy

Akustyka pomieszczeń i jej wpływ na nasze życie

Praca w branży SEO

Biznes

Pisanie wniosków o dotacje unijne razem z A1 Europe

Pisanie skomplikowanych wniosków o dotacje unijne nieraz przysparza wielu kłopotów. A1 Europe przychodzi więc z pomocą i przedstawia krótką instrukcję wypełniania dokumentu unijnego o dotacje.

Na samym początku warto upewnić się, czy nasz projekt może zostać dofinansowany. W tym celu należy skorzystać z internetowej Wyszukiwarki Dotacji na Portalu Funduszy Europejskich. Po odpowiedzeniu na kilka pytań, które będą dotyczyć między innymi tego, gdzie chcemy zrealizować projekt i jaka jest jego dziedzina, zostaniemy przekierowani do konkretnych konkursów projektów i niezbędnych dokumentów.

Krok po kroku

Zanim zabierzemy się za pisanie wniosku o dotację unijną, warto najpierw szczegółowo zapoznać się z regulaminem wybranego konkursu. Znajduje się w nim kilka ważnych informacji, między innymi sposób składania dokumentu, zasady odwołania od komisji oceniającej dokumenty aplikacyjne, terminy czy etapy złożonych wniosków.

Dużą pomocą dla nas będzie załączony "Przewodnik po kryteriach wyboru finansowanych operacji”, w którym znajdziemy informacje o tym, na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę podczas wypełniania wniosku.

dotacje unijne A1 Europe

Pisanie wniosku

Tak jak wspomnieliśmy, do każdego powiadomienia o konkursie zostały załączone dokumenty, które opisują obowiązujące zasady ubiegania się o unijne dofinansowanie. Jest to między innymi: regulamin konkursu oraz formularz wniosku z załączoną instrukcją jego wypełnienia. Dokumenty te pobrać można bezpłatnie przez internet.

Warto również, jeszcze przed złożeniem wniosku, sprawdzić w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich, czy wniosek spełnia kryteria konkursu. Najbliższy punkt  pomocy znaleźć można na rządowej  stronie funduszy europejskich.

W dokumencie aplikacyjnym przede wszystkim musimy dowieść, że projekt spełnia wszystkie warunki określone w regulaminie konkursu i wpisuje się w cele programu.

Pisanie wniosku o dotację unijną sprowadza się do przedstawienia ogólnych informacji o projekcie: jaki posiadamy program, priorytet, jakie są nasze założone działania. Nie można zapomnieć też o tytule i opisie projektu oraz jego rodzaju. Należy zaznaczyć miejsce i termin realizacji, a także kwestie finansowe, na które składa się budżet projektu oraz źródła jego finansowania.

Dokument aplikacyjny o dofinansowanie wskazuje również potencjał firmy ubiegającej się o pomoc finansową oraz wyliczenia efektywności ekonomicznej projektu.

Po napisaniu wniosku i zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów, należy je złożyć do wskazanej w dokumentacji instytucji i śledzić proces oceny.

Poprawnie napisany i wygenerowany wniosek o dotacje unijne jest kluczowym etapem całego procesu ich pozyskania. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, żeby przebrnąć przez stos dokumentów, warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy udzielą niezbędnych informacji, a także doradzą, jak wypełnić skomplikowany wniosek. Taką pomoc można znaleźć w A1 Europe.

Więcej o pisaniu wniosków o dotacje unijne na https://www.a1europe.pl/pisanie-wnioskow-o-dotacje-unijne-krakow-skuteczna-pomoc/b_kvcm

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Aranżacja biura: Co powinno się znajdować w...

Aranżacja biura jest kluczowym elementem stworzenia miejsca pracy, które sprzyja efektywności i...

Jak wybrać najlepsze biuro projektowe?

Wybór odpowiedniego biura projektowego to kluczowy krok podczas planowania każdego projektu...

Na czym polega leasing komputerowy?

Większości z nas leasing kojarzy się głównie z samochodami. Coś w tym jest. Wiadomo, że...