Polecamy

Narzędzia SEO, których prawdopodobnie nie używasz, a powinieneś

Złote monety i sztabki

Nowe technologie

Jak znaleźć piosenkę w ciągu kilku sekund

To frustrujące, że piosenka lub melodia utknęła w głowie i nie można umieścić palca na jej dokładnym tytule lub nazwie wykonawcy. Na szczęście istnieją teraz łatwe sposoby na zidentyfikowanie piosenki, nawet jeśli nie znasz dokładnego tekstu, lub po prostu znasz melodię.

Istnieją serwisy i aplikacje internetowe, które pomogą Ci zidentyfikować piosenkę z najprostszą wskazówką. Większość z tych aplikacji/usług jest darmowa, ale niektóre z nich mogą oferować płatną wersję z dodatkowymi funkcjami.

W tym tutorialu przedstawimy listę aplikacji/usług, które pozwolą Ci zidentyfikować utwór na podstawie różnych czynników.

Jest to prawdopodobnie najwygodniejsza opcja do identyfikacji piosenki. Wszystko, co musisz zrobić, to zaśpiewać tekst piosenki przed mikrofonem komputera, a narzędzie zidentyfikuje piosenkę. Jeśli nie znasz dokładnego tekstu piosenki, możesz ją również po prostu zagwizdać lub zagwizdać.

Dokładność może nie być tak dobra, jak przy rzeczywistym nagraniu utworu, ale i tak jest wystarczająco dobra, aby zidentyfikować utwór, jeśli możesz przynajmniej śpiewać / śpiewać przez 5+ sekund.

Poniżej znajdują się niektóre strony internetowe, które oferują tę usługę:
midomi: Jest to jedna z najlepszych usług umożliwiających identyfikację piosenek z własnym głosem. Jest ona dość dokładna i prosta w użyciu, a za pomocą jednego kliknięcia możesz zacząć śpiewać / śpiewać, aby zidentyfikować piosenkę.
Tunebot: Tunebot nie posiada wielu funkcji ani atrakcyjnego interfejsu. Jednakże, jest niezwykle prosty w użyciu i możesz również przyczynić się do tego śpiewając piosenkę, aby poprawić jej dokładność.

Naciśnij przycisk Rytm, aby zidentyfikować piosenkę

Jeśli nie czujesz się komfortowo, gdy sam śpiewasz piosenkę, możesz również po prostu dotknąć rytmu piosenki na klawiaturze. Proces ten jest prosty - po wyświetleniu monitu zacznij stukać dowolny klawisz na klawiaturze w rytm piosenki, który chcesz określić.

Poniżej znajdują się strony internetowe, które oferują usługę podsłuchu rytmicznego:
SongTapper: Strona poświęcona jest wyłącznie identyfikacji piosenek za pomocą podsłuchiwania rytmu. Może nie jest atrakcyjna, ale jest bardzo wydajna i prosta w obsłudze. Aby dotknąć rytmu, należy nacisnąć klawisz spacji.
musipedia: musipedia oferuje wiele różnych sposobów na identyfikację utworu, "Wyszukiwanie rytmu" jest jednym z nich. Naciśnij przycisk "Rozpocznij stukanie" na stronie internetowej, a następnie zacznij stukać dowolny klawisz na klawiaturze, aby wprowadzić rytm, gdy skończysz, po prostu naciśnij przycisk "Zatrzymaj stukanie" i strona pokaże wszystkie utwory.

Wpisz tekst piosenki, aby zidentyfikować piosenkę

Jeśli znasz kilka słów tekstu piosenki i nie jesteś fanem śpiewu lub stukania, to możesz również po prostu wpisać słowa, aby znaleźć piosenkę. Wszystko co musisz zrobić, to wpisać słowa w pasku wyszukiwania strony internetowej (im więcej tym lepiej), a strona pokaże wszystkie istotne wyniki. Możesz skorzystać z poniższej strony internetowej, aby wyszukać piosenkę według słów:

FindMusicByLyrics: Jest to niezwykle prosta w obsłudze strona internetowa. Wystarczy wpisać słowo/smowę tekstu piosenki, a pokaże ona wyniki za pomocą technologii wyszukiwania Google. Ta strona jest tylko niestandardową wyszukiwarką Google, która jest ograniczona do 3-4 popularnych stron z tekstami piosenek. Jest to prawie idiotyczne, ale robi to, co do niego należy.

Użyj telefonu z systemem Android, aby zidentyfikować piosenkę

W Google Play Store jest również wiele aplikacji, które pozwolą Ci zidentyfikować piosenkę na Twoim telefonie z systemem Android po prostu słuchając jej.

Shazam: W rzeczywistości jest to w pełni funkcjonalna aplikacja muzyczna, której możesz używać, aby śledzić artystów, zobaczyć, czego słuchają Twoi przyjaciele i oczywiście zidentyfikować utwory. Integruje się również z innymi aplikacjami, takimi jak YouTube, Spotify i Google Now, aby zapewnić lepsze wrażenia. Po prostu zacznij nagrywać i skieruj telefon w stronę źródła muzyki, a Shazam zidentyfikuje piosenkę i poda Ci wszystkie szczegóły wraz z linkami do jej odsłuchania.

SoundHound: Możesz zidentyfikować piosenkę, śpiewając ją samemu lub kierując telefon w stronę źródła muzyki. Po zidentyfikowaniu utworu, będzie on zawierał wszystkie szczegóły dotyczące utworu wraz z linkami do jego odsłuchania i zakupu. Zintegruje się on również z innymi aplikacjami, takimi jak Spotify, Rdio i Pandora, aby zapewnić lepsze wrażenia. 

Znajdź ulubiony tekst piosenki na https://teksty.pinbook.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jakie korzyści mogą przynieść chatboty w...

​W dzisiejszych czasach, obsługa klienta stanowi bardzo ważny element biznesu. Klienci...

Norton 360 zwycięzcą rankingu

​Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest...

Jak dbać o baterię w iPhone?

Bateria jest tą częścią w iPhonie, które ma ściśle określoną żywotność. W tym samym w...